איגרת לתושבים - דבר ראש המועצה, תומר מוסקוביץ, לקראת ראש השנה תשפ"ד

נאחל לכם ולבני בתיכם שנה טובה ומאושרת. שנה של בריאות ונחת, שלום ושלווה.


תושבות ותושבים יקרים

אנו עומדים ערב ראש השנה החדשה, תשפ"ד, וזו הזדמנות מתאימה לספר לכם על מה שנעשה בשלושת החודשים שחלפו מאז התחילה המועצה המקומית בעבודתה.

המשימה הראשונה שעמדה בפנינו הייתה להסדיר מול המועצה האזורית מטה יהודה את תקופת המעבר. לכולנו היה ברור שנדרשת לנו תקופת היערכות במהלכה נכיר את צור הדסה ואת צרכיה, נקבע את המבנה הארגוני של המועצה ואת תקציבה, ובעיקר נתחיל לאייש את השדרה הניהולית של בעלי התפקידים במועצה החדשה. ברור שלא ניתן היה לחתוך באבחה אחת את חבל הטבור שקישר בין צור הדסה למטה יהודה, ובמשך חודשים רבים נידרש עדיין לשירותים רבים ממועצה זו.

מובן שהנושא הדחוף ביותר בהיבט זה היה להסדיר את פתיתת שנת הלימודים ב-6 בתי הספר בצור הדסה, 22 כיתות גן (כולל החנ"מ ותקשורת) ומעונות היום לגיל הרך וכולל השלמת ההרחבה של האתר הזמני של בית הספר מעיינות בבר גיורא. ביצוע שיפוצי קיץ, שיבוצי תלמידים, הסעות ועוד ועד. משימתנו הייתה שתלמידי צור הדסה, הוריהם ומוריהם, לא ירגישו ולו ליום אחד שאין גוף הדואג להם. אני שמח שב"ה עמדנו במשימה זו ולמעט, פעולות קטנות במקומות מסוימים בוצעו שיפוצי הקיץ ושאר המשימות במלואן. זו הזדמנות להודות למנהלים ולעובדים במועצה האזורית מטה יהודה על שיתוף הפעולה המצוין מצידם.

במקביל להכנות לפתיחת שנת הלימודים גיבשנו ואישרנו במליאת המועצה הן את המבנה הארגוני  הראשוני של המועצה והן את תקציבה למחצית השנייה של שנת 2023. משימתנו הייתה לגבש מבנה ארגוני רזה ויעיל עד כמה שניתן, אך בלי לפגוע בשירותים שניתן לכם; וכבר התחלנו בגיוס כח האדם הראשוני. ראשון הצטרף אלינו יהודה שווייגר כמנכ"ל המועצה, ורבים מכם כבר פגשו בו ועמדו על תרומתו הרבה לישוב. בימים אלה פרסמנו מכרזים לתפקידים הראשונים: גזבר, מהנדס מועצה, מנהל משאבי אנוש, מנהל מחלקת נוער ועוד. זו הזדמנות לבקש מכם להציע לכל מי שאתם חושבים שמתאימה ומתאים לתפקידים אלה להגיש מועמדות. ההזדמנות לקחת חלק באירוע היסטורי של הקמת רשות מקומית חדשה בישראל, היא הזדמנות נדירה ביותר ואינה צפויה לחזור בשנים הקרובות. בנוסף למכרזים לגיוס עובדים הקמנו את מאגר היועצים של המועצה שיאפשר לנו לגייס יועצים חיצוניים בהליך מהיר (ראו פרטים באתר המועצה).

ברור שמשרדי הוועד המקומי בהם אנחנו יושבים היום אינם יכולים לאכלס את עובדי המועצה ועל כן אנחנו נמצאים בראשיתו של פרויקט להקמת מבנים זמניים למועצה המקומית (המבנים הקבועים אמורים לקום בשטח המע"ר מצפון לכביש 375). אנחנו מקווים שבעוד מספר חודשים נוכל להתחיל לפעול ממשרדים אלו.

כפי שכתבתי לכם בהזדמנות אחרת, יכולתנו לבצע פרויקטים רבים במועצה תלויה בכספי תמיכות ממשרדי הממשלה השונים (קולות קוראים), כל עוד הייתה צור הדסה ישוב בתוך מועצה אזורית היא לא הייתה זכאית להגיש בקשות תמיכה בעצמה. בימים אלה הגשנו כמה וכמה בקשות תמיכה הן ממשרדי הממשלה והן ממפעל הפיס שבע"ה יסייעו לנו לקדם פרויקטים שונים: תכנון מפורט של פארק צור הדסה ותוספת מתקני כושר, תוכניות לקידום שיתוף הפעולה עם תושבי הכפרים השכנים לנו, מילגות לצעירים ועוד ועוד.

מלבד הקולות הקוראים אנו פועלים בדרכים שונות לגיוס משאבים בדרכים אחרות לקידום פרויקטים שונים ברחבי הישוב ובראש ובראשונה השלמת בנייתו של מרכז החוגים והבריכה, העומד היום כפצע מכוער בלב הישוב. מדובר בסכום נכבד ביותר ואנו נעשה כל מאמץ לגייסו כדי שנוכל לצאת לדרך.

התחלנו גם בהכנה באמצעות יועצים חיצוניים של  שני מכרזים גדולים בתחומים שחשובים מאוד הן לרווחת התושבים והן לאיתנותה הכספית של המועצה, מכרז חדש לפינוי אשפה; ומכרז להתייעלות אנרגטית בתחומי המועצה; וכמו כן התחלנו והתקדמנו בגיבוש מערכת GIS  שתאפשר לנו מתן שירותים יעילים וטובים יותר; ובנוסף, אנו בוחנים מכרזים ופרויקטים נוספים שיאפשרו לצמצם הוצאות שוטפות בכדיי לאפשר תקצוב נוסף לפעילויות לרווחת התושבים.

פנינו אליכם בשאלה האם נכון להציב משאיות מזון בישוב. קיבלנו מאות תגובות שרובן המכריע תמך ברעיון; ועל כן אנחנו מכינים נוהל להפעלת משאיות אלה (פוד טראק) ונפרסם אותו להערותיכם בהקדם.

יופייה הרב של צור הדסה נשען הן על הנוף המקיף אותה אבל לא פחות מכך על הגינון והניקיון בתוך הישוב. לשמחתי הצלחנו להגדיל את מספר עובדי הניקיון והגינון במועצה, כדי שנוכל לשמור על רמת ניקיון גבוהה. בנקודה זו חשוב לי להדגיש שעם כל המאמצים שעושים עובדי המועצה החרוצים והמסורים, הניקיון הוא בראש ובראשונה בידי התושבים. אני קורא לכולנו להקפיד מאוד על שמירת ניקיון הרחובות. לא להוציא אשפה שלא במועדים הנכונים ובעיקר לא לחנות באופן שחוסם את הגישה של משאיות פינוי האשפה אל פחי האשפה. לצערי פעמים רבות נמנע פינוי פחי אשפה בשל חסימת הגישה אל הפח.

בתקופה הקרובה נציג לכם את האפשרויות השונות העומדות בפנינו בכל הקשור להתקשרות עם משרד השיכון בקשר עם בניית השכונות החדשות בישוב. לכל אפשרות יש כמובן יתרונות וחסרונות ונצטרך לקיים על כך דיון מקיף.

כפי שאמרתי פעמים רבות השקיפות כלפיכם והשיתוף שלכם הם עקרונות מנחים בניהול המועצה המקומית צור הדסה. אני קורא לכם לעשות שימוש בפוסט השקיפות מולי שבדף הפייסבוק של המועצה, ומבטיח להשיב כמיטב יכולתי.

אני מבקש לנצל את ההזדמנות להודות לכולכם על הפגישות הרבות שקיימתם איתי ועל שיתוף הפעולה המצוין לו זכיתי מכם, אני וכל שאר עובדי המועצה.
זו גם הזדמנות מצוינת להודות בשמי (ואני בטוח שגם בשמכם) לכל עובדות ועובדי המועצה המקומית צור הדסה, העושים כולם מאמצים רבים מאוד לשרת אתכם.

ולסיום אני מבקש לאחל לכם ולבני בתיכם שנה טובה ומאושרת. שנה של בריאות ונחת, שלום ושלווה.

 

                                                                                                              בברכה
תומר מוסקוביץ