מועדון הותיקים פעיל זו השנה החמישית בצור הדסה. מספר חברי המועדון גדל משנה לשנה. מעגל החברים הולך ומתרחב, בכלל זה חברים ממבוא ביתר, מטע ובר גיורא.
 
חוגים אלו כוללים מפגשים שבועיים בנושאי אקטואליה והרצאות במגוון נושאים, טיולים אחת לחודש והתעמלות שבועית. בשנה הקרובה יתחדשו שני חוגים נוספים: מוסיקה קלאסית וקורס הפעלת המחשב. מפגשים אלו מוציאים את החברים מביתם, יוצרים חווות משותפות ורוקמים חיי חברה חדשים. כיום נמנים כ- 150 חברי מועדון.
 
לפרטים: חיים בן שלמה- 054-5663668
 

רשמים מפעילות הגמלאים בצור-הדסה

מאז שהתוודעתי לפעילות הברוכה של גמלאי צור הדסה, מצאתי עניין רב הן במפגשי האקטואליה המתקיימים מדי שבוע, והן במפגשי הטיולים המתקיימים מדי חודש. ומה גם שהגיבוש החברתי הנרקם בין הגמלאים, הולך ומתעצם ממפגש למפגש.

ראוי לציין את החוויה שחווינו בטיול האחרון "לעמק חרוד", שבו שולבו -בתמהיל נכון - היבטים היסטוריים מתקופת התנ"ך עם היבטים עכשוויים מתקופתינו, שבודאי הרחיבו את הדעת בתכני מידע, המריצו את הגוף בהליכה ממוקדת מטרה, והרנינו את הלב גם מבחינה קולינרית.

על כך מגיעות כל התודות לחיים בן-שלמה, המתמסר בדבקות מרשימה להצלחת מפגשי האקטואליה מדי שבוע, ובמיוחד להצלחת הטיולים המהנים מדי חודש.

כמובן שראוי לציין  גם את תרומתו הייחודית של שלמה "המדריך", המפגין ידע רב על כל אתר מאתרי הטיול, והמשלב הסבר מעניין על כל מסלול ממסלולי הטיול.

וכמובן ראוי לציין את "הנהג המחייך" – שאול, המשרה שלווה ורוגע בהסעת  המשתתפים, החל מנקודת האיסוף ועד החזרתם בתום הטיול לנקודת הפיזור.

ובאשר להצעה החדשה שהועלתה, האם כדאי לקיים את הטיול פעמיים בחודש, במקום פעם בחודש? הרי שמבחינתי הרגש אומר כן, ואילו ההיגיון אומר לא. משום שיתכן ושינוי זה יגרום להקטנת מספר המשתתפים בכל טיול מסיבות שונות, ובכך יגרום לריפיון בגיבוש החברתי.

לכל העוסקים במלאכה – יישר כוח, וכל הכבוד!
בברכת חברים
יעקב אהרונוב
3.5.2012
 
   
 
 טיול לעמק חרוד
 
הטיול יועד הפעם לעמק יזרעאל
גדול העמקים במולדת ישראל
צעדנו ופסענו במורדות המעיינות
מקום בו פוריים בנו הרעיונות
 
חגגנו לעצמאותינו 64 שנים
כולנו מאושרים ורוננים
והנה אנו כבר בפתחו של יום ירושלים
העיר שניתנה לנו בחזקת מתנה משמיים
 
סעדנו לבנו במסעדת הכיכר בבית שאן
ושאלנו את חיים ושלמה טיול הבא לאן?
סימנו את הסיור בבית שטורמן המוזיאון
ההמחיש את תחום ההתישבות בעמק במלא האון
 
ידידי החביבים כמו תמיד לנו אתם יקרים
הרבה נחת, שמחה והעיקר מאושרים